Denní make-up pro pleť s akné – krok za krokem

Denní make-up by měl být delikátní a přirozený. Tedy je dobré použít kosmetiku umírněně. Pokud bojujete s akné, sáhněte po produktech, které obsahují antibakteriální, minerální a přírodní komponenty. Nejlepší je kosmetika dostupná v lékárnách, díky takové kosmetice nejen, že budete mít bezchybný make-up, ale také vám pomůže kosmetika s akné.

Krok 1. Připravte vaší kůži pro make-up.

Ráno pleť nevyžaduje hluboké čištění, nebo osvěžování. Z toho důvodu použijte klasický tonik a vklepejte do kůže hydratační krém. Můžete použít i silikonový základ. Tato kosmetika drží dobře make-up a zabraňuje mastnému vzhledu pleti. Poté proveďte svůj denní make-up.

Krok 2. Make-up.

Teď, když je vaše kůže osvěžená a hydratovaná, dejte na ní základ make-upu. Samozřejmě vyberte takový, aby ladil s tónem vaší pleti. Aplikujte make-up pomocí štětečku, jelikož díky tomu spíš zakryjete nedokonalosti. Pomocí korektoru zakryjte temné kruhy pod očima, barevné nedokonalosti, akné či cokoliv jiného. Vklepejte korektor pomocí prstů. Teď sáhněte po bronzeru a dejte si ho pod lícní kosti, na obě strany nosu a na horní část čela, pořádně rozmazejte. Pamatujte si, žádné tmavé stopy nemohou zůstat na vašem obličeji. Odstín bronzeru nesmí být moc tmavý. Na tváře dejte trochu tvářenky, díky tomu dáte obličej svěží a zdravý vzhled. Korektor aplikujte také nad rty, díky tomu budete mít rty větší opticky.

Krok 3. Oči a rty.

Začněte obočím. Pročešte obočí a použijte tužku na obočí nebo stíny. Odstín musí být stejný, jako jsou vaše vlasy. Poté aplikujte základovou barvu očních stínů na celé oční víčko. Použijte pouze barvu nude, jemně růžovou nebo světle hnědou. Jelikož jde o denní make-up, nechcete to přehnat. S jemně tmavším odstínem označte tu část, kde se kůže při mrkání roluje. Stejnou barvu pak aplikujte na vnější koutky očí. Pokryjte oční víčka zářícími očními stíny. Teď je čas pro černé a bílé tužky na oči. Vezměte tu bílou a aplikujte jí na oční spodní linku, potom vezměte černou a na horní oční víčko k řasám udělejte linku. Poté natočte řasy strojkem na natáčení a aplikujte řasenku. Poté pokryjte svoje rty světle růžovou rtěnkou.

Váš denní make-up je hotový!