Make-up foundation application - step by step

S pomocí štětečku, prstu, vklepat, rozmazat, s nebo bez krému. Kdo z nás nemá podobná dilemata během aplikace základu make-upu. Teď máte ale šanci, naučit se pár tipů, jak udělat perfektní make-up.

Péče je na prvním místě. Žádný make-up nebude vypadat hezky na suchém obličeji. Pokud si děláte make-up do práce nebo školy, tak zvaný denní make-up, osvěžte svojí kůži pomocí světlého toneru a vklepejte do kůže hydratační krém. Tohle by se mělo dělat hlavně během zimy, dále použijte termální vodu ve spreji. Jakmile se kosmetika absorbuje, můžete dát na pleť základ make-upu, pokud si děláte večerní make-up, nejdřív si pleť očistěte od denního make-upu. Rozhodně nedodělávejte make-up, který jste nosila během dne. Jediné, čeho byste docílila, je špinavý vzhled a pleť pokrytá několika zbytečnými vrstvami kosmetiky. Za další, umyjte svůj obličej tonerem, proveďte peeling a dejte si na obličej masku. Před aplikací základu vklepejte do pleti hydratační krém.

applying-makeup-tips-photo.jpg
Jak aplikovat základ make-upu během léta?

Začněte hydratačním krémem a poté aplikujte opalovací krém. Poté můžete začít se svojí rutinou. Pokud se bojíte, že krém vynese na světlo suché části vašeho obličeje, proveďte před aplikací peeling. Tato procedura by měla zjemnit váš obličej a usnadnit veškeré následující kosmetické aplikace. Pokud jde o opalovací krém, aplikujte ho způsobem, který je popsán v příbalovém letáku. Pouze správná aplikace zabrání vysušování pleti a bílým místům na obličeji. Každopádně, každý opalovací krém pleť trošku zabarví do bíla. Dobré zprávy, kosmetika proti slunci může nahradit kosmetiku pod make-up.

Teď je čas na základ make-upu. Vymáčkněte trochu produktu na vaši dlaň. Díky tomu se kosmetika zahřeje a bude lehčí distribuovat make-up. Make-up může být nanesen štětečkem, houbičkou nebo prsty. Všechny zmíněné způsoby jsou stejně dobré. Často přehlížený bod, určité make-upy mohou být doplněny o speciální nástroje pro aplikaci, pak použijte ty. Jemně vklepejte make-up do obličeje. Pokud chcete, aby make-up víc kryl, aplikujte druhou vrstvu. Pokud potřebujete zakrýt barevné rozdíly, akné nebo temné kruhy pod očima, použijte korektor. Nakonec zafixujte make-up průhledným pudrem, který sjednotí tón vaší pleti s odstínem make-upu.