Jak získat jemnou pleť?

Odpověď je překvapivě jednoduchá. Očistit, provést peeling a hydratovat. Také záleží na typu kosmetiky, který používáte. Je obecně známo, že přírodní, ekologické produkty jsou prostě nejlepší. S pomocí kvalitní kosmetiky lze docílit úžasných účinků, co se týká péče o pleť. Navíc stav vaší pleti závisí právě na vás a na pravidelnosti aplikace kosmetiky.

První fáze komplexní péče o pleť je odstranění make-upu a očištění. Abyste odstranili make-up, použijte pleťovou vodu (pokud je vaše kůže suchá), nebo použijte micelární pleťovou vodu (pokud je vaše kůže normální), nebo přípravky z lékárny (pokud je vaše kůže citlivá nebo trpíte na akné). Dejte kosmetiku na tampón a očistěte kůži. Poté očistěte kůži tonikem. Pokud trpíte na černé tečky a akné, doporučuje se používat tonik s kyselými přísadami. Díky tomu eliminujete nedokonalosti vaší kůže. Lidé, kteří mají hodně suchou kůži, určitě musí využívat hydratační kosmetiku.

vvv
Peeling pleti je další fáze péče o pleť. Konzistence a složení peelingového přípravku musí ladit s typem vaší pleti. Enzymatické přípravky dělají zázraky pro lidi s citlivou kůží, nepodráždí pleť, jelikož peeling je prováděn skrze rozpouštění mrtvých buněk na obličeji, vše pomocí enzymů. Přípravky s jemnými zrnky nebo hrubými zrnky jsou nejlepší věcí pro mechanické čištění kůže.

Jsou schopné velmi rychle odstranit suchou kůži z obličeje.

Jakmile provedete peeling, aplikujte masku na obličej. Můžete si vybrat z celého zástupu kosmetiky. Máte druhy masky, které se sloupnou, pak máte masky, které se nemusí omývat vůbec, pak máte masky, které zaschnou na obličeji a vytváří něco jako ulitu. Nejoblíbenější jsou však jílovité obličejové masky. Vyberte si správnou barvu masky, jelikož barva ukazuje, co maska dělá. Stejně dobré jsou masky připravené doma z produktů, které sami máte v kuchyni. Například maska z ovsa nebo z avokáda či medu.

Poslední fáze je hydratace. Musíte si pamatovat, že bezprostředně po odstranění masky z obličeje, hlavně takové masky, která obsahuje hydratační složky, kůže může být suchá nebo citlivá. Abyste ji závěrečně hydratovali, použijte krém nebo olej, samozřejmě vyberte kosmetiku, která ladí s vaším typem pleti, má správnou konzistenci a je pro právě probíhající roční období. Abychom to objasnili, olejové krémy jsou lepší pro použití v zimě a jsou nejlepší na suchou pleť. Lehké krémy jsou dobré pro horké léto a fungují bezvadně na mastnou nebo smíšenou pleť.